آشنایی با نیلینگ

نیلینگ به طور عام، فرآیند مسلح‌سازی و تقویت زمین موجود (دیواره گود یا شیب) با استفاده از مهارهای فولادی  -که نیل نامیده می‌شوند- به صورت مرحله به مرحله و از بالا به پایین است. این فرآیند حائلی مسلح ایجاد می‌کند که از ریزش دیواره گود یا شیب جلوگیری می‌کند. نیل‌ها در صورت آغاز حرکت دیواره فعال می‌شوند، بنابراین عملکرد منفعل دارند. نیروی غالب نیل‌ها عموما کششی است اما گاهاً عملکرد برشی یا خمشی نیز از خود نشان می‌دهند. اهمیت نیل از چند جهت قابل بررسی است:

  • به خاطر کشش ایجاد شده در نیل‌ها در اثر جابجایی زمین، در حفظ پایداری دیواره گود و شیب‌ها مؤثرند.
  • به خاطر عملکرد برشی میان نیل و خاک (در اثر تزریق دوغاب) در خاک اطراف خود نیروی کششی ایجاد می‌کنند
  • مقاومت نیل‌ها را با استفاده از روش‌های طراحی و تحلیل موجود می‌توان تخمین زد
  • عملکرد طولانی‌مدت و قابلیت استفاده از مواد ضد خوردگی
  • قابلیت آزمایش و تست نیرویی دارند

معمولا بر روی دیواره، یک لایه روکش -که عموما شاتکریت مسلح‌شده با شبکه مش است- نیز استفاده می‌شود.

نیل‌های فولادی معمولا در قطرهای ۲۰ تا ۳۵ میلی‌متر و در فاصله ۱تا ۲ متر و با مقاومت تسلیم ۴۲۰ تا ۵۰۰ مگاپاسکال اجرا می‌شوند. قطر گمانه نیل عموماَ بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلی‌متر است. طول نیل‌ها در بازه ۷۰ تا ۱۰۰ درصد ازتفاع دیواره قرار می‌گیرد و برای سهولت تزریق دوغاب در زاویه‌ ۱۵ درجه زیر خط افق اجرا می‌شوند.

در عملیات نیلینگ معمولی (بدون استفاده از محافظ خوردگی) از دوغاب آب و سیمان به نسبت آب به سیمان ۰٫۴ تا ۰٫۵ استفاده می‌شود. هنگامی که به دوغابی با غلظت بیشتر نیاز باشد (مثلا برای جلوگیری از نشت دوغاب به درون خاک‌هایی با نفوذپذیری بالا یا سنگ‌های متخلخل) دوغاب شن و سیمان با اسلامپ کمتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دوغاب شن و سیمان در نیل‌های با طول زیاد به دلایل اقتصادی استفاده می‌شود.

همانطور که گفته شد، انتقال نیرو از نیل و به نیل، از طریق عملکرد برشی سطح دوغاب با خاک به وجود می‌آید. هنگامی که دیوار تغییر شکل می‌دهد، در محل تماس خاک و دوغاب تنش برشی ایجاد می‌شود. با حرکت گوه گسیختگی، به علت ایجاد نیروی کششی در نیل‌ها، شاهد افزایش طول نیل‌ها خواهیم بود. نیروی کششی موجود در نیل از سر نیل تا یک مقدار بیشینه افزایش می‌یابد و سپس با انتقال این نیرو به خاک اطراف، مقدار نیروی کششی کاهش می‌یابد تا در انتهای نیل به صفر برسد. دو مکانیزم اصلی تحمل نیرو در نیل‌ها عبارتند از، مقاومت کششی نیل و مقاومت بیرون کشیدگی نیل.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *